Шахтар здобув впевнену перемогу над Сталлю. Забивши по голу в кожному з таймів підопічні Паулу Фонсеки зуміли без особливих проблем переграти кам'янську Сталь (2:0).

Після вчорашньої осічки Динамо Київ у грі проти полтавської "Ворскли" (2:2), донецкиий Шахтар, в разі сьогоднішньої перемоги в матчі зі " Сталлю, міг збільшити відрив у турнірній таблиці від діючого чемпіона країни до десяти пунктів — не мало, враховуючи сучасні реалії Української Прем'єр-ліги.., передає Ukr.Media.

На наступному тижні, Гірникам належить вояж до Португалії на поєдинок шостого туру групового етапу Ліги Європи проти Браги. Беручи до уваги цей факт, донеччани, безумовно, підходили до гри проти Сталеварів з думками про матч проти Зброярів. Забігаючи наперед, варто зазначити, що виходячи із сьогоднішньої гри Шахтаря, підопічні Паулу Фонсеки, таке відчуття, що вже були всім тілом і духом в сонячною і теплою Португалії...

До гри проти команди Якоба Галла, Гірники підходили в статусі лідера колективу турнірній таблиці — 44 набраних пункту після 16-ти зіграних зустрічей. Сталь, у свою чергу, розташовувалася перед цією грою на восьмій позиції, маючи при цьому 14 балів.

Старт гри, втім, як і весь матч, пройшов повністю під диктовку господарів поля — Шахтар набагато більше часу володів ігровою снарядом буквально на кожній ділянці майданчика. На початку зустрічі, оранжево-чорні могли збагнути небезпечні моменти, якби не своєчасні перехоплення поблизу власний воріт у виконанні футболістів гостей. На 16-й хвилині, Бернард міг виводити свою команду вперед, але його спроба в одне торкання з 18-ти метрів виявилася дещо неточною. Через сім хвилин після епізоду за участю Бернарда, шанс для голи пропустив Олександр Кучер — центральний оборонець "Шахтаря" пробив з льоту з лінії штрафного-над поперечиною володінь Паньківа.

Домогтися свого, а саме — забити м'яч у ворота Сталі, допоміг Гірникам Марлос, який заробив для своєї команди право на одинадцятиметровий удар — бразильський вінгер господарів поля, накрутивши кількох опонентів, впав на газон в чужій штрафній після підніжки від одного з гравців Сталеварів. Удар з точки взявся виконувати сам постраждалий і не прогадав — класний удар Панєнкой від Марлоса, і рахунок на табло до 31-й хвилині вже був 1:0 на користь Шахтаря. Сталь, у свою чергу, відзначилася в першому таймі лише моментом у виконанні Мисика, який з меж штрафного, після передачі з флангу, пробив паралельно воріт Андрія П'ятова.

Друга половина поєдинку пройшла практично в тому ж ключі — Шахтар набагато більше володів м'ячем, а Сталь, практично усією командою перебувала за лінією ігрового снаряда. Щільно і надійно оборонялися гості, що явно не входило в плани команди Фонсеки — дуже довго плели мережива Гірники поблизу чужого штрафного майданчика, не бачачи абсолютно ніякого простору біля воріт свого суперника. Тим не менш, подвоювати перевагу в рахунку футболісти Шахтаря могли не один раз — спочатку Кучер, після навісу від Срни, пробив головою з близької відстані поруч зі штангою воріт Сталеварів, а потім вже вийшов на заміну Тайсон, на 64-й хвилині не зумів вразити мета опонента з 20-ти метрів.

Через деякий час, а саме на 79-й хвилині Тайсон все-таки домігся свого — за допомогою чудового обвідного удару з дальньої дистанції, коли м'яч залетів у кут воріт голкіпера Сталі, бразильський футболіст Шахтаря таки зумів подвоїти перевагу Гірників в даному поєдинку. Таким чином, особливо не докладаючи значних зусиль, підопічні Фонсеки здобули впевнену перемогу над Сталлю з рахунком 2:0. Після цієї вікторії, донецький колектив вже відірвався від Динамо на вищезазначені десять очок. До кінця чемпіонату ще достатньо часу, проте, хочеться задати лише одне питання — чемпіон уже відомий?...

Шахтар — Сталь 2:0
Голи : Марлос, 31 (пен.), Тайсон, 79

Шахтар : Пятов — Срна, Кучер, Ордець, Ізмаїл — Степаненко, Фред — Марлос, Коваленко (Дентіньо, 72), Бернард (Тайсон, 46) – Едуардо (Борячук, 61)

Сталь До : Паньків — Пашаєв, Іщенко, Стаменкович, Воронін — Р. Малакян, Е. Малакян, Каленчук (Месхі, 77) — Карасюк, Комвалиус (Карікарі, 55), Мисик (Кузик, 39)

Попередження : Едуардо – Каленчук