Перша ліга 2016/17. "Іллічівець" без проблем переміг "Черкаський Дніпро". Двох голів вистачило лідеру Першої ліги, щоб впоратися з "Черкаським " Дніпром"

"Іллічівець" до битви з "Черкаським " Дніпром" (а в тому, що належить саме "битва" сумніватися не доводилося, знаючи характер і непоступливість гостей) підходив з кадровими втратами — крім Рустама Худжамова, приазовці не могли розраховувати і на Дмитра Мішнева. Плюс стала вже накопичуватися втома — в Першій лізі досить насичений календар, а апріорі слабких суперників немає. Як наслідок, у стартовому складі господарів з'явився досвідчений Рінар Валєєв, а в ролі капітана приазовців дебютував Кирило Сидоренко.

Стартові хвилини зустрічі пройшли в неспішному темпі. Обидві команди не форсували події на полі і уважно вивчали суперника. На 11-й хвилині приазовцам вдалося провести класну багатоходову комбінацію, яка стала гольовою. Лебеденко на чужій половині поля зіграв у "стінку" з Киселем і віддав м'яч наліво. Цюпа, отримавши пас від Тищенко, навісив на дальній кут воротарського — Кожанов прострілив і підоспілий Кісіль без зусиль переграв Будюка — 1:0. Таким чином, Руслан не йде з поля без забитого м'яча вже в шостій грі поспіль! Всього ж в активі сьомого номера "Іллічівця" 11 голів в чемпіонаті!

"Річковики" спробували організувати гідну відповідь. "Гренадер" Батальський та спритні "крайки" Ісраїлов і Крамар спробували чинити тиск на оборону господарів. Але футболісти "Іллічівця" здорово діяли у відборі і завдяки перехоплення Вакуленко, Сидоренко, Кольцова і Валєєва регулярно "вилітали" у швидкі контратаки. На 17-й хвилині Лебеденко після перехоплення Валєєва вивів Кисіля на рандеву з голкіпером — лайнсмен, як здалося з трибуни, помилково "запалив" поза грою. Ще В одному епізоді Кольцов класно зіграв у відборі і організував швидкий випад своєї команди: Кожанов увірвався в штрафну і, не поскупившись, зробив пас на Кисіля. Руслан з близької відстані переграти Будюка не зумів. Також варто відзначити ще один перспективний навіс Цюпи (Кожанова в останній момент випередив Синьогуб) і небезпечний дальній удар всюдисущого Лебеденко.

Гра приазовцам давалася, тим несподіванішим виявилася кінцівка тайму, коли гості створили біля воріт "Іллічівця" три небезпечних моменти. Здорово в цих епізодах зіграв воротар команди Євген Гальчук. Спершу голкіпер з нижнього кута витягнув "мертвий" м'яч від Батальского (форвард "річковиків" класно зіграв головою), а потім парріровал забійний удар Крамара з 10 метрів (Савченко, добивавший м'яч у створ воріт не потрапив). Ну, а коли Гальчук виявився безсилий, пожежу загасив Вакуленко: Ісраїлов, отримавши пас від Синегуба, втік від Насонова, обіграв воротаря, і з гострого кута прострілив.

У другій половині подібних вільностей маріупольці вже не допускали — гості, за великим рахунком, небезпечних моментів більше і не створили. З навісами само впевнено грав Гальчук справлявся легко.

А ось біля воріт гостей небезпечні моменти виникали регулярно. У дебюті зустрічі зусиллями швидких Лебеденко, Козака (Олександр замінив "захромавшего" Кожанова), Тищенко і Кисіля провели серію гострих контратак, але до ударів справа практично не доходила, в офсайд приазовці забіжать, то захисники добре зіграють. На 59-й хвилині Гальчук ледь не став співавтором гольової атаки: Кісіль, отримавши пас від голкіпера, на швидкості обійшов одного опонента, але вивести Козака на побачення з голкіпером не зміг — Тарасенко здійснив перехоплення!

У другій половині тайму головною дійовою особою на полі став Сергій Вакуленко. Сергій, класно відігравши майже 70 хвилин ігрового часу в центрі оборони, не менш успішно почав діяти і на позиції центрального півзахисника (в центр оборони опустився Ігор Дуць, замінив Валєєва). І саме Сергій подвоїв перевагу "Іллічівця", чудово зігравши на випередження після навісу з кутового (передувала корнеру швидка атака за участю Лебеденко і Козака). Вакуленко забиває "Черкаському " Дніпру" вже у третій грі поспіль!

Міг Сергій ще двічі засмутити Будюка. У першому випадку півзахисник проскочив повз м'яч після гострого прострілу Тищенко. На 77-й хвилині Сергій майстерно пробив зі штрафного — м'яч пролетів в сантиметрах від ближнього кута. Завершився матч ефектним ударом Олега Міщенка в падінні через себе.