Металеві гаражі не є нерухомістю.

"В якому законодавчому акті говориться, що власники розбірних металевих гаражів повинні укладати договір на оренду земельної ділянки з місцевою владою. На якій підставі встановлюється строк дії і сума оренди?"

Відповідає Діна Дрижакова, директор ЮК "Прима Лідер Груп":

"Металевий гараж не є об'єктом нерухомості, оскільки його розташування легко змінити без втрати функціональності і цілісності конструкції. Якщо ж такий гараж розміщується на землі держ. або комун. власності, потрібно оформлення договір оренди на землю. Згідно з нормами ст. 182 ЦКУ, основною умовою для визначення статусу нерухомого майна будь-якого об'єкта нерухомості є державна реєстрація права на нього, інформує Ukr.Media.

У Державному реєстрі прав реєструються об'єкти нерухомого майна, розміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будинки, будови, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення. Не підлягають Державній реєстрації малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, що розміщені на земельній ділянці, переміщення яких є можливим без їх знецінення та зміни призначення (ст. 5 ЗУ "ПРО держреєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяження" від 01.06.2004 р. 1952-IV).

Орендна плата обчислюється з урахуванням індексів інфляції. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку:

  • для земельних ділянок, нормативно грошову оцінку яких проведено в розмірі не більше 3% від їх грошової оцінки, для земель загального користування — не більше 1%;
  • для земельних ділянок, нормативно грошову оцінку яких не проведено, не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі по області;
  • не може перевищувати 12% від нормативної грошової оцінки (ст. 288 Податкового кодексу України). Індексація нормативної грошової оцінки земель визначена ст. 289 ПКУ".