Євро-2016. Автогол Північної Ірландії вивів Уельс в чвертьфінал. Класичне британське дербі розігралася на полі стадіону "Парк де Пренс" у Парижі, де в 1/8 фіналу Євро-2016 зустрічалися дві британські команди – Уельс і Північна Ірландія.

Перший тайм: по три удари по воротах

Класичне британське дербі розігралася на полі стадіону "Парк де Пренс" у Парижі, де в 1/8 фіналу Євро-2016 зустрічалися дві британські команди – Уельс і Північна Ірландія. Північноірландці, нагадаємо, змагалися в одній групі зі збірною України і в очній зустрічі обіграли підопічних Михайла Фоменка з рахунком 2:0.

Довершував британський колорит матчу англійський рефері Мартін Аткінсон. Як підсумок – глядачі побачили класичний "олдскульний" футбол. У старті на поле вийшли такі виконавці:

Уельс: Хеннессі, Б. Девіс, Е. Вільямс, Честер, Тейлор, Ремсі, Ледлі, Аллен, Гантер, Бейл, Вокс

Північна Ірландія: Макговерн, Д. Еванс, Кеткарт, Маколі, Хьюз, Даллас, Норвуд, Що Еванс, С. Девіс, Уорд, Лафферті.

Як видно, практичні не тасував свій склад після групового етапу наставник валлійців Кріс Коулмен, зате Майкл о'ніл зробив перестановку в атаці, і на поле вийшов досить видний хлопець Кайл Лафферті. Зріст цього форварда – 193 см.

Незважаючи на те, що північноірландців перед матчем традиційно записували в аутсайдров, перший тайм вийшов абсолютно рівним. Команди завдали три удари по воротах один одного. Причому, якщо у північноірландців два удари припали в створ воріт, то у валлійців таких ударів – нуль. На перерву команди пішли за рахунку 0:0.

Другий тайм: Маколі все вирішив

Дуже повільно команди почали і другий тайм, але у валлійців моментів все ж стало побільше. На 53 - й хвилині Ремсі навісив у штрафну на Вокса, а той пробивав головою, але неточно.

На 58-й хвилині заробив і виконав штрафний Гарет Бейл. Зоряний гравець мадридського "Реала" цілив у ближній кут, але прекрасний сейв Майкла Макговерна врятував Північну Ірландію.

А на 75-й хвилині північноірландський воротар вже був безсилий. Рахунок в матчі був відкритий завдяки автоголу. Бейл віддав передачу з лівого флангу, а захисник Гарет Маколі в боротьбі з валлійським опонентами зрізав м'яч у власні ворота – 1: 0 на користь Уельсу.

Після голу Північна Ірландія замість того, щоб помчати відіграватися, підсіла ще більше і повністю віддала ініціативу Уельсу. Було якесь подобу фінального штурму, коли в штрафну Ульса примчав навіть воротар Північної Ірландії, але дивідендів це не принесло. Рахунок на табло так і не змінився.

Уельс проходить в чвертьфінал, де зустрінеться з переможцем пари Угорщина – Бельгія.