Еквадор - Франція - 0:0 - Чемпіонат світу FIFA. Французи відправили додому еквадорців

Збірна Франції зіграла внічию з командою Еквадору в матчі третього туру групового етапу чемпіонату світу, який відбувся на відомому стадіоні «Маракана» в Ріо-де-Жанейро.

«Матч життя і смерті» - такою короткою, але многоговорячою фразою позначив суть майбутньої зустрічі півзахисник збірної Еквадору Крістіан Нобоа. Його команда перед грою з Францією посідала другу сходинку в таблиці, проте велика ймовірність була не виходу в плей-офф. У паралельному матчі Швейцарія повинна була без проблем розбиратися з Гондурасом, так що свої три очки в скарбничку клала напевно. Але як обіграти французів, які здобули у двох матчах дві перемоги?

Головний тренер південноамериканців Рейнальдо Руеда знав спосіб: за рахунок шаленої самовіддачі і мотивації. При цьому основні надії були пов'язані з набравшим відмінну форму Эннером Валенсією. Форвард забив усі три м'ячі своєї команди на цьому турнірі. І готовий був продовжити свої подвиги з французами.

У команди Дьдье Дешама були певні проблеми зі складом - через дискваліфікацію зустріч змушений був пропустити півзахисник «ПСЖ» Йоан Кабай. Можливо, це було навіть на краще, один з ключових гравців міг відпочити перед плей-офф.

Еквадорці відразу ж дали зрозуміти: за перемогу вони готові битися з першої до останньої секунди, тим більше їх вболівальники так люто виконали гімн країни, що їм аплодували навіть французи.

На 16-й хвилині матчу вся жовта частина «Маракани» завмерла від жаху: Эннер Валенсія зіткнувся із захисником і залишився лежати на газоні. Коли лікарі забирали його кульгавого за бровку, здавалося, заміни не уникнути. Однак заморозка зробила свою справу, і еквадорець повернувся на поле. Відлягло.

Однак майже відразу ж у власному штрафному дісталося бутсами по голові динамівцю Нобоа. Він отримав розсічення і далі змушений був грати в білій пов'язці, крізь яку проступали сліди крові. Ось що значить боєць!

Якщо боротьби на полі було багато, голових моментів команди за перший тайм практично не створили. Єдина реальна можливість забити була у того ж Эннера Валенсії, який після навісу з флангу злетів вище всіх на голову і зумів пробити у площину воріт. Голкіпер французів Уго Ллорис зумів скластися і відбити м'яч. На перерву еквадорці йшли вже на третьому місці, оскільки швейцарці передбачувано обігравали Гондурас.

Якщо південноамериканці хотіли підтримати реноме своїх сусідів по континенту, які вже пробилися в плей-офф, їм необхідно було щось змінювати у грі, оскільки атакуючі дії майже не клеїлися. І зміни незабаром після початку другої половини відбулися, тільки в гіршу сторону. На рівному місці гравець «Манчестер Юнайтед» Антоніо Валенсія пішов у грубий підкат проти Сахо, за що головний арбітр після ради з лайнсменом пред'явив червону картку эквадорцю. Ось вам і зміни!

Тепер для підопічних Руеди все ускладнювалося багаторазово. Мало того, що нічого створити біля чужих воріт не могли, так ще й важливого гравця втратили. Правда, поки французи роздумували, як користуватися чисельною перевагою, Нобоа ледь не забив: м'яч після його удару з вигідної позиції пролетів поруч зі штангою.

А на 73-й хвилині для Еквадору все повинно було бути кінчено, але Поль Погба дивним чином промахнувся з чотирьох метрів після розіграшу кутового.

Еквадорці до їх честі не здавалися. Їм було вкрай важко стримувати атаки суперника, але вони ще з останніх сил в меншості контратакували. Нобоа роздавав такі передачі, що ахав весь стадіон. І якби еквадорці були трохи вдалішими, забити такий необхідний гол вони могли. Щоправда, футболісти в жовтій формі ще не знали, що Швейцарія забила три м'ячі Гондурасу, а значить перемагати французів потрібно було вже з різницею в два м'ячі.

Вже на останній хвилині перемогу французам повинен був принести вийшовший на заміну Жиру, проте не зумів переграти еквадорського голкіпера Домінгеса, що став, мабуть, кращим гравцем матчу. У заключні секунди збірна Еквадору влаштувала штурм французьких воріт, але забити так і не змогла. Підопічні Дідьє Дешама зайняли перше місце в групі Е і в 1/8 фіналу зіграють з командою Нігерії.