Шахтар розгромив Мальме. Підопічним Мірчі Луческу каменя на камені не залишили від шведів на Арені Львів.

Для Шахтаря цей матч став найголовнішим на даний момент в силу того, що команда Луческу стартувала з трьох поразок поспіль. Програма мінімум, щоб претендувати на місце в Лізі Європи — перемога вдома над Мальме.

Очевидно, контратаки Мальме в першій грі вразили Луческу, і Шахтар з перших хвилин пішов в атаку, але відчувалося, що колишнього ставлення до шведів вже немає. Шахтар атакувало з оглядкою на свої тили. Втім, це не заважало їм створювати моменти. На третій хвилині Фред віддав передачу на Бернарда, але той не зумів переграти воротаря. На дев'ятій хвилині Гладкий зіграв нестандартно, віддавав пас п'ятою на Марлоса. Той з лінії штрафного крутив у дальню дев'ятку, але не влучив. Луческу обурювався дуже бурхливо — очевидно на тренуванні Марлос такі забиває регулярно.

Темп гри Шахтаря збила травма Левицькі. Шведсько-поляк пішов разом зі Степаненко у підкат і трапився дуже щільний контакт — Степаненко "перевірив" щелепу гравця Мальме та так, що довелося міняти.

Шахтар продовжив володіння м'ячем, але, незважаючи на активну роботу флангових захисників (Срна і Азеведо), які постійно валандалися біля воріт Мальме — моментів було не так багато. Дуже велика кількість флангових передач шведи читали і переривали.

На 23-й хвилині Мальме створили свій перший і, по суті, останній момент. Під час контратаки Розенберг видав чудовий пас у розріз на Джурджіча і той вийшов майже один на один з воротарем, але під кутом і з захисником на спині — пробив, але Каніболоцький парирував.

Ну, а потім почалося безроздільне володарювання Шахтаря на полі: посипалися моменти і голи. Два удари здалеку від Степаненко і Срни: перший приносить гол Бернарда на добиванні, але з офсайду, а другий не зміг добити Гладкий — мимо воріт.

Відразу слідом за цими моментами пішов гол — мегаактивний Азеведо зробив відмінний навіс — Гладкий пробив головою, кіпер зреагував, але Олександр не виключився і добив м'яч у ворота. До свистка на перерву Шахтар ще створив чотири моменти, три з яких завершував Тейшейра, але м'яч у ворота не йшов. Втім, було зрозуміло, що, якщо Шахтар буде грати в такому темпі і далі, то голи будуть.

І Шахтар не зменшив оберти — вже через дві хвилини шведи збили Тейшейру в штрафному майданчику і арбітр призначив пенальті. Срна забив. Не те, щоб впевнено (воротар міг дістати м'яч рукою, оскільки Даріо вирішив бити по центру), але забив.

Зробивши рахунок спокійним для себе, Гірники не зупинилися: м'яч був повністю під їх контролем, класно працювали фланги в особі Азеведо і Срни, захист шведів тріщав по швах. Тепер стояло лише одне питання — чи заб'є Тейшейра? Алекс був одним з найактивніших гравців: і допомагав створювати моменти, і сам опинявся на вістрі, але забити не виходило. Третій м'яч забив теж не він. Бернард ударом повертав м'яч у штрафний майданчик, а Едуардо вдало підрізав його, що збило воротаря шведів з пантелику — 3:0.

І все ж Тейшейра забив Срна прострілив з флангу, Тайсон пробив у воротаря, а Тейшейра головою зробив рахунок — 4:0. Вже після цього темп гри впав, і за двадцять хвилин було тільки три помітних епізоди: дві дурні жовті картки гравців Шахтаря — Кучера і Тейшейри (Олександр пропустить гру з Реалом) та вилучення гравця Мальме.

"Шахтар" фаворит у боротьбі за місце в Лізі Європи, але шансів на друге місце практично немає. Потрібно перемагати у двох останніх матчах — Реал (дома) та ПСЖ (на виїзді).

Шахтар - Мальме 4:0

Голи: Гладкий, 29, Срна, 48 (з пенальті), Едуардо, 55, Тейшейра, 73

Шахтар: Каніболоцький — Срна, Ракицький, Кучер, Азеведо — Степаненко, Фред (Тайсон, 68) — Марлос, Тейшейра, Бернард (Коваленко, 75) — Гладкий (Едуардо, 46)

Мальме: Віланд — Тиннерхольм, Арнасон, Бенгтссон, Конате — Родич, Левицькі (Ракип, 11), Пеклі, Бергет (Йотун, 46) — Джурджич (Ейкрем, 74), Розенберг

Попередження: Степаненко, Срна, Кучер, Тейшейра — Арнасон, Йотун

Вилучення: Арнасон, 90