Розбір польотів. 5 головних причин, чому Україна програла Німеччині. 12 червня збірна України провела перший поєдинок групового етапу фінальної частини Євро-2016 проти діючих чемпіонів світу - збірної Німеччини. Сенсації не сталося, "синьо-жовті" поступилися Бундестім 0:2, причому другий м'яч німці забили лише в компенсований час, на 90+2 хвилині.

Незважаючи на поразку, учасники матчу, тренери та експерти сходяться на думці, що підопічні Михайла Фоменка намагалися нав'язати супернику свою гру і створили кілька реальних моментів для взяття воріт, але трохи не пощастило.

П'ять головних підсумків матчу.

Скільки сейвів зробив П'ятов

Слід віддати належне нашому Андрію П'ятову, який рятував свою команду просто в безвихідних ситуаціях, реагуючи на удари впритул і ліквідуючи виходи один на один. Всього наш голкіпер здійснив шість феноменальних сейвів. Самі запам'ятовуються, з них - після погроз від Хедіра, який спочатку один виходив до воріт "синьо-жовтих", а потім ще двічі пробивав сильно і потужно з меж штрафної площі. Ще один раз Андрій врятував нашу команду після удару Озіла майже в упор.

Хто винен в пропущених м'ячах

Навіс зі штрафного на лівому фланзі в район воротарського майданчика на 19-й хвилині став гольовим. Мустафі, вистрибнувши вище всіх, переправив м'яч у ворота Пятова. Разом з суперником вистрибував і наш Сидорчук, який не зміг перешкодити нанести вирішальний удар, але на відеоповторі чітко видно, що Сергій грав з іншим гравцем, а під час навісу просто рухався на м'яч, можливо, з Мустафі повинен був грати хтось із захисників ,

На другій компенсованій хвилині збірна Німеччини зловила нашу команду на контратаці. Німці перехопили м'яч після навісу Ракицького в штрафну і зі своєї половини поля понеслися до воріт П'ятова. Наші футболісти просто не встигли перекрити передачу Езіла на дальню штангу, звідки Швайнштайгер в один дотик подвоїв рахунок.

Забив чи би Коноплянка?

На 36-й хвилині Ярмоленко з правого кута штрафного майданчика Віддав на Прекрасну передачу на протилежний бік Коноплянці, вивівши один на Того один з воротарем Нойером, але Боатенг в останній момент виніс м'яч з самої лінії воріт. Мабуть, всі вболівальники нашої збірної в цей момент згадали такий же епізод в матчі чотири роки тому, на Євро-2012, коли арбітр не зарахував гол Девіча збірної Англії. Але повтор з використанням сучасної технології фіксування взяття воріт чітко показав, що лінію м'яч все-таки не перетнув.

- Дуже добре, коли Боатенг грає в захисті, - це дуже надійний футболіст, який може врятувати ситуацію, загасити пожежу в штрафний. У тому епізоді м'яч не перетнув лінію наших воріт, ми все це бачили, - підтвердив головний тренер німців Йоахім Лев після матчу.

Чому заміни не підсилили гру

Під час матчу тренерський штаб збірної України провів всього дві заміни. У другому таймі замість Зозулі на поле вийшов Селезньов, а замість Коваленко - Зінченко. Свіжі футболісти не надто змінили картину гри і не змогли за час, що залишився до фінального свистка, вплинути на хід подій. Чому так сталося, найкраще пояснив головний тренер нашої збірної Михайло Фоменко:

- Зінченко - хлопець молодий. Щоб у нього виходило в таких іграх, потрібно мати більше досвіду. Що стосується Селезньова, то нам хотілося, щоб він щось змінив в атаці, але те, чого ми очікували від Жені, у нього не вийшло, - підсумував наставник.

Чи був офсайд, коли забивав Ярмоленко

Буквально через три хвилини наша збірна все-таки забила. Це зробив Андрій Ярмоленко, але за мить до цього асистент арбітра зафіксував офсайд у Федецького, який брав активну участь в епізоді і торкнувся м'яча, перш ніж той від Нойєра відлетів до Ярмоленко. При детальному розгляді знову ніяких питань до вирішення арбітра бути не може.

- Якби ми зрівняли рахунок в кінці першого тайму, могли почати другий тайм з чистого аркуша. Намагалися гнути свою лінію, шкода, що не реалізували моменти. Можливо, нам не вистачило останнього пасу, - сказав після гри Федецький.