Ріо - 2016. Стрибун Бондаренко виборов для України сьому медаль. Богдан Бондаренко виборов бронзу у фіналі турніру зі стрибків у висоту.

Його результат - 2.33 метра. Це на три сантиметри менше, ніж у срібного призера Мутаза Есса Баршира з Катару. Золотий медаліст Дерек Друен з Канади стрибнув на 2.38 метра.

З першої спроби Бондаренко взяв висоти 2.25 і 2.33, вирішивши пропустити при цьому стартову висоту 2.20, а потім і 2.29 і 2.36. Це кращий результат Богдана в сезоні (до цього кращим був стрибок на 2.20). На висоті 2,38 український спортсмен зачепив планку ногами, зробивши дві невдалі спроби. Потім він відразу переніс планку на 2,4 м, вирішивши поборотися за золото, однак не зміг взяти висоту, залишившись на третій позиції.

У турнірі брали участь ще два українці - Андрій Проценко та Дмитро Яковенко. Андрій зайняв четверте місце, а Дмитро не зміг пробитися у фінал.

Взяти "золото" завадила застуда

Український стрибун Богдан Бондаренко заявив, що взяти "золото" на Олімпіаді в Ріо йому завадила застуда. Спортсмен виступав на турнірі зі стрибків у висоту з температурою 37,2.

- На жаль, краще виступити я не міг з цілком об'єктивних причин - застуді, яку я підхопив вже перебуваючи тут, у Бразилії. Ще кілька днів тому я був у відмінній формі, кращою в своєму житті. Але, коли ми прилетіли сюди і почали тренуватися, я не зміг перенести сильний вітер і зліг з великою температурою, - розповів Бондаренко.

Спортсмен зізнався, що кілька днів тому і зовсім хотів їхати додому.

- "На жилах" витерпів кваліфікацію. Сьогодні також стрибав рідко, так як економив спроби. Старався пропускати висоти. Коли їхав сьогодні в автобусі на змагання, то поміряв температуру - на градуснику було 37,2, - розповів Бондаренко після змагання.

На Олімпіаді в Ріо Україна завоювала сім медалей . 16 серпня гімнаст Олег Верняєв приніс нашій країні перше золото у вправах на паралельних брусах.