Шахтар здобув впевнену виїзну перемогу над Дніпром. Два м'ячі у виконанні Віктора Коваленко, забиті в першому таймі, принесли "Гірникам" три пункти в грі проти "Дніпра" (2:0).

Поєдинки між "Дніпром" і "Шахтарем", з недавнього часу, не користуються особливим попитом з боку вболівальників, як підсумок — баталії між дніпрянами і Гірниками з певного моменту перестали вважатися центральними зустрічами в Української Прем'єр-ліги. Виною всьому, внутрішні проблеми недавнього фіналіста Ліги Європи у вигляді заборгованостей перед гравцями, а також тренерським штабом екс-наставника "Дніпра" Хуанде Рамосом. Адже колись, ці матчі збирали на стадіоні Дніпро-Арена просто неймовірний ажіотаж, а зараз...

Перед грою з Шахтарем, підопічні Дмитра Михайленка займали передостанню, 11-у позицію в турнірній таблиці, маючи при цьому в своєму активі всього лише вісім пунктів. Помаранчево-чорні, в свою чергу, підходили до зустрічі з "Дніпром" в ранзі лідера турнірної таблиці — команда Паулу Фонсеки розташовувалася на першій сходинці з 41-м балом у власній скарбничці.

Старт матчу, втім, як і весь поєдинок пройшов під диктовку гостей — Шахтар повністю контролював хід зустрічі, граючи в пас, в основному, на половині поля суперника. При втраті м'яча, Шахтар намагався застосовувати моментальний пресинг, ніж явно обмежував можливості Дніпра в плані побудови власної атаки. Зрозумівши, що пройти редути дніпрян черга короткий пас не вийде, Гірники почали загострювати за допомогою дальніх ударів — на 14-й хвилині матчу, голкіперу господарів поля довелося вперше по-справжньому вступити в гру після того, як Ярослав Ракицький, у фірмовому для себе стилі, пробив з 25-ти метрів у ближній кут володінь Луніна — на щастя для вболівальників Дніпра, страж воріт їх команди зіграв у цьому епізоді просто чудово, відбивши "постріл у виконанні центрального оборонця "Шахтаря" на кутовий.

Через хвилину після спроби від Ракицького, шанс для взяття воріт втратив Фред — опорник гостей, підхопивши круглого поблизу карного майданчика, пробив з льоту над поперечиною воріт дніпровського колективу. Через деякий час, могли відрізнятися Коваленко і Степаненко, але, якщо удар у виконанні Віктора відбив Лунін, то постріл здалеку від Тараса прийшовся повз воріт. На 24-й хвилині, реальнейшую можливість вийти вперед втратив Марлос — Коваленко заробив для своєї команди право на одинадцятиметровий удар після зіткнення в чужій штрафній з Лопиренком, бразильський хавбек Гірників взявся виконувати вирок і це, в підсумку, виявилося своєрідною помилкою — Марлос з точки не зумів переграти воротаря Дніпра, залишивши таким чином рахунок на табло стадіону Дніпро-Арена незмінним.

На 36-й хвилині, гості, після кількох спроб, все-таки зуміли домогтися свого — Віктор Коваленко, після навісу від лицьової у виконанні Ракицького, вивів Гірників вперед завдяки точному удару головою з близької відстані. Не встигли господарів поля прийти в себе, як їхній суперник відправив другий м'яч у сітку воріт 17-річного голкіпера Дніпра — Коваленко зумів оформити дубль після передачі від Едуардо, який буквально секундою раніше вдало запрессинговав гравця Дніпра поблизу воротарського майданчика, віддав вивірену передачу на партнера по команді, в особі якого виступив молодий плеймейкер "Шахтаря". Під завісу тайму, Едуардо вже міг виступити в ролі автора забитого м'яча, але його удар з меж штрафного блокували футболісти команди Дмитра Михайленка.

Початок другої половини поєдинку пройшло вже під диктовку Дніпра, проте всі їхні спроби розписатися у воротах Пятова не увінчалися нічим результативним. Відійшовши до своїх воріт, Шахтар через деякий час знову взявся за старе, а саме, за контроль м'яча на половині поля суперника. Довести справу до розгрому могли Фред і Ісмаїлі, але удари обох виконавців Шахтаря зумів відобразити юний голкіпер Дніпра, який, до речі, провів досить непоганий поєдинок, і це незважаючи на два пропущені голи.

2:0, впевнена і тому не менш значуща перемога Шахтаря, яка дозволяє підопічним Паулу Фонсеки впевнено очолювати турнірну таблицю, випереджаючи київське Динамо на все ті ж вісім пунктів. Ну а Дніпро, а Дніпро — їх проблеми тривають... Залишається сподіватися тільки на краще!

Дніпро — Шахтар 0:2

Голи : Коваленко, 36, 39

Дніпро : Лунін — Адамюк, Переймів, Лопиренок, Влад – Ротань (Чеберко, 68), Політило, Кравченко – Лучкевич (Піко, 77), Кожушко (Довбик, 66), Луньов

Шахтар : Пятов — Бутко, Кучер, Ракицький (Ордець, 90+4), Ізмаїл — Степаненко, Фред — Марлос, Коваленко (Борячук, 80), Тайсон – Едуардо (Дентіньо, 69)

На 25-й хвилині Марлос не зумів реалізувати пенальті (воротар)