Євро 2016. Польща – Швейцарія: перша серія пенальті і диво-гол. На відміну від більшості матчів нинішнього Євро, стартовий поєдинок 1/8 фіналу Польща – Швейцарія розпочався дуже жваво.

Вже на 1-й хвилині після боротьби Левандовскі з захисниками м'яч відлетів до Милику, який примудрився не потрапити в порожні ворота з 20 метрів.

Поляки на початку гри були більш гострими і настирливими, хоча і швейцарці відповідали швидкими контратаками. Однак пробити польську оборону в першому таймі не вдалося. Не даремно саме поляки і німці – єдині команди, які не пропустили жодного м'яча у груповому турнірі Євро-2016. Хоча чого тут дивуватися – ви ж пам'ятаєте, хто був у них в суперниках?

Справедливості заради відзначимо, що і збірна Швейцарії теж пропускає мало (в пасиві до цієї гри був лише один м'яч – від румунів).

До речі, саме збірну України багато хто готував друге місце у своїй групі перед початком чемпіонату. І прогнозували розклад 2006 року, коли в 1/8 фіналу наша команда потрапила на Швейцарію і виграла в серії пенальті. На жаль, в цей раз у нас в групі не було Тунісу та Саудівської Аравії. А збірна України не зайняла місце збірної Польщі...

Взагалі, поляки більшу частину часу виглядали в цьому матчі солідніше і моментів у них спочатку було побільше. А ось реалізувати один з них вдалося лише на 39 хвилині, коли Блащиковські (той самий, що забив Україні) замкнув простріл з флангу, поклавши м'яч у ближній кут воріт Зоммера – 1:0! Гол у роздягальню.

Другий тайм почався з атак швейцарців, які грали краще в кінці гри. Протягом 10 хвилин вони могли забити тричі. На 73 хвилині Родрігез пробив зі штрафного у "дев'ятку", але Фабіанскі здійснив фантастичний сейв. Через 5 хвилин Джака з десяти метрів гарматним ударом струсонув поперечину. А на 82 хвилині гол таки відбувся. І який! Шакірі ударом через себе з лінії штрафної (з 20 метрів!) пробив Фабіанскі – м'яч від штанги влетів у ворота - 1:1. І це, мабуть, самий красивий гол чемпіонату (він став 71-му в 37 іграх Євро-2016).

У додатковий час швидкості трохи знизилися. Загострень стало менше. Хоча ближче до перемоги в овертаймі була Швейцарія - Дердійок на 113-й хвилині головою впритул розстрілював ворота Польщі, але знову Фабіанскі показав унікальну реакцію, кінчиками пальців перевівши м'яч на кутовий...

Було видно, що команди не хочуть ризикувати, хоча ще з моменту мали і ті, і інші. Але в підсумку – нічия і перша серія пенальті на Євро-2016:

Лихштайнер (Ш, гол), Левандовскі (П, гол), Джака (Ш, повз), Милик (П, гол), Шакірі (Ш, гол), Глік (П, гол), Шер (Ш, гол), Блащиковські (П, гол), Родрігес (Ш, гол), Криховяк (П, гол).

У серії пенальті перемагає Польща - 5:4!

Отже, Польща першою проходить в чвертьфінал! А адже на їх місці могли бути ми... Нап'ємося – будемо! У фантазіях.

P. S. Суперник поляків в 1/4 фіналу стане відомий сьогодні ввечері – о 22.00 Хорватія зіграє з Португалією.