Статистичні підсумки УПЛ: Команди. Підсумки чемпіонату України сезону 2016/17.

Хто коли забивав і пропускав?

Лідерами за кількістю забитих голів стали віце-чемпіони України Динамо Київ (69), які на три голи випередили Шахтар. Найгіршою командою за цим показником стала Волинь – 14 м'ячів – забивающая 0,44 гола за матч, передає Ukr.Media.

Діставали м'яч із власної сітки воріт частіше інших гравці Волині (51). Найкращою ж захистом володіли Гірники, пропускають по 0,75 гола за матч. Також менше одного м'яча за поєдинок пропускали Зоря і Сталь (по 31 в 32 матчах).

В середньому на одну команду доводиться 37,25 голи за 32 матчі чемпіонату. Більш результативними були другі тайми (54% голів), а самим багатим на голи періодом поєдинку – останні 15 хвилин матчу (23% від усіх голів).

Звідки забивали/пропускали голи?

Київське Динамо забило з-за меж штрафного 11 голів, що стало кращим показником в чемпіонаті. Стільки ж м'ячів з дальньої дистанції пропустили Карпати.

З гри найбільше забивали гравці Шахтаря (53), які використовували в основному позиційні атаки. Чорноморець і Волинь (11) — внизу таблиці за цим показником.

Підопічні Віталія Кварцяного не лише забивали менше інших з гри, але і пропускали більше інших (36). Донеччани ж у цій категорії знаходяться в самому низу — 15 голів.

А ось за виконанням стандартів рівних в УПЛ не було київським Динамо — 24 голи після розіграшів стандартних положень. 9 разів кияни забивали після кутових (стільки ж у "Шахтаря"), 4 — прямими ударами зі штрафних, 3 — після розіграшів штрафних ударів і 8 з пенальті.

Гірше справлялися із стандартами опонентів Олімпік та Олександрія (по 16).

Тривалість гольових атак

Найдовші гольові атаки проводять команди, які більше інших володіють м'ячем. В УПЛ це Динамо (26 секунд в середньому) і Шахтар (23,2 секунди).

Самої "швидкої" командою є Чорноморець, якому потрібно було всього 2,3 секунди, щоб забити.

Одесити під час своїх гольових атак в середньому робили лише одну передачу, але є команда, якій знадобилося ще менше – Волинь (0,7 передач в гольових атаках в середньому). Динамо (8,6) і Шахтар (8,1) у цьому показнику недосяжні для інших.

Пенальті

Всього в сезоні 2016/17 в УПЛ було призначено 47 одинадцятиметрових ударів. З них 43 були точними. Зазначимо, що половина нереалізованих пенальті на рахунку гравців Шахтаря, також по разу мазали футболісти Зорі і Олександрії.

Удари в створ/повз

Донецький Шахтар не тільки частіше бив по воротах (16 ударів в середньому) в цьому сезоні, але і якість цих ударів було найкращим. 41% від усіх ударів влучив у площину воріт (6,6 за матч). В Олександрії цей відсоток дорівнює 40, але вони на ряду з Дніпром і Волинню наносили менше всіх ударів по воротах.

Володіння м'ячем

"Гірники" володіли м'ячем в матчах УПЛ в середньому по 67% ігрового часу. У чистому вигляді – 37 хвилин і 1 секунду.

34:13 – показник Динамо, що становить 64% за гру. Олександрія більше віддавала м'яч конкурентам, а сама володіла їм всього 42% часу, або ж 20 хвилин і 38 секунд.

Передачі

Тривалий час володіння м'ячем передбачає велику кількість виконаних передач. Тому лідерами у цьому показнику є все ті ж Шахтар і Динамо. Гірники в середньому за матч віддавали 658 пасів, 580 з яких доходили до адресата (88%).

Із 39 передач в середньому за матч дві кращі команди УПЛ віддавали в штрафну, але у Шахтаря на дві більше були точними.

Навісів ж Динамо виконувало більше – 14 за матч, 4 з яких точні.

Відбори, обведення

Бразилець Марлос був кращим серед гравців у плані обведень суперників , а його Шахтар став кращим у сумарній кількості ліній для команди.

Всього гравці донецького клубу 41 разів у середньому за матч йшли в обведення і 28 разів процвітали в цьому (68%). Зазначимо, що третє місце по кількості спроб обведень займає Волинь (31), але відсоток їх успішності у них найнижчий (52).

Також Волинь в лідерах у відборі м'яча . Гравці луцької команди в середньому 47 разів за матч намагалися відібрати м'яч у суперників, але лише 25 разів були точні. Кращий відсоток успішних відборів у Динамо – 59%.