Нарешті! І відразу ЗОЛОТО! Українець Олександр Абраменко виграв золото Олімпіади в лижному фрістайлі!. 29-річний спортсмен став чемпіоном на своїх четвертих Іграх і приніс для України першу медаль Пхенчана.

Є перша медаль для України на Олімпійських іграх в Пхенчане! І відразу ЗОЛОТО! Олександр Абраменко став першим в лижному фрістайлі!

До Олімпіади 29-річний спортсмен підійшов 6-м в заліку Кубка світу з лижної акробатики. Першу кваліфікацію Олександр провів невдало – 9-е місце, в той час, як далі проходили топ-6. Але у другій кваліфікації все вийшло - Саша посів 4-е місце, і потрапив у фінал, передає Ukr.Media.

А в боротьбі за медалі Абраменко стрибав три різних стрибка. У першому фіналі він був лише третім, у другому фіналі – четвертим, а ось грандфінал, куди відбиралися всього шість спортсменів, виявився для Саші щасливим. Він виконав стрибок, який раніше не виконував на змаганнях – з п'ятьма оборотами, і показав фантастичний результат 128.51. Цього вистачило, щоб стати олімпійським чемпіоном!

Другим став Цзя Цзунъяну з Китаю, третє місце дісталося представнику ОСР Іллі Бурову.

1. Олександр Абраменко (Україна) – 128.51

2. Цзя Цзунян (Китай) – 128.05

3. Ілля Буров (ВСР) – 122.17

4. Павло Кротов (ВСР) – 103.17

5. Олів'є Рошо (Канада) – 98.11

6. Станіслав Гладченко (Білорусь) – 92.61

Нагадаємо, в лютому 2016-го Абраменко став першим українським фрістайлістом в історії, який зміг виграти малий Кришталевий глобус Кубка світу – в лижній акробатиці. Сезон 2016/17 українцю довелося пропустити з-за серйозної травми коліна, він не потрапив і на чемпіонат світу, який був відбором на ОІ, бо в Пхенчан він потрапив практично в останній момент.

Для Абраменко це вже четверта Олімпіада, вперше він виступав у Ванкувері в 18 років.

До речі, після цієї перемоги Україна піднялася на 17-е місце в загальному медальному заліку. Лідирує Норвегія.