Паралімпіада-2018: у перший змагальний день харків'яни завоювали три медалі. Збірна України завоювала відразу п'ять нагород, три з них - на рахунку харків'ян.

Так, п'ятикратним паралімпійським чемпіоном став Віталій Лук'яненко (біатлон, спринт серед чоловіків з порушеннями зору), срібну медаль завоювала Оксана Шишкова (біатлон, спринт серед жінок з вадами зору), бронзову - Людмила Ляшенко (біатлон, спринт серед жінок з ураженням опорно-рухового апарату), передає Ukr.Media.

Після першого змагального дня збірна України розташувалася на четвертому місці медального заліку Паралімпіади-2018. Випереджають українців тільки США, Франція і збірна нейтральних паралімпійських спортсменів.

Довідка. XII зимові Паралімпійські ігри проходитимуть до 18 березня в місті Пхенчхан, Південна Корея.

Збірну України представляють 33 спортсмена, 6 з них - з Харківської області (Людмила Ляшенко, Віталій Ситник Віталій Лук'яненко, Олександр Махоткин, Юрій Уткін, Оксана Шишкова) - вони будуть боротися за нагороди в двох дисциплінах - лижних гонках та біатлоні.

Всього в Іграх візьмуть участь 670 атлетів з 48-ми країн, які змагатимуться у шести видах спорту - біатлоні, лижних гонках, керлінгу на візках, гірськолижному спорті, пара-сноуборді і следж-хокеї (санному хокеї). Паралімпійці розіграють 80 комплектів медалей.