Розгром №6, голова Кайоде і 10 мільйонів євро: звіт про дербі Донбасу "Зоря" – "Шахтар". "Гірники" поквитались із "Зорею" за грудень, розбивши її в пух і прах в Запоріжжі.

"Шахтар" виходив вчора ввечері на матч з "Зорею" в Запоріжжі, не тільки знаючи, що 40 хвилинами раніше в Маріуполі "Динамо" скоротило відставання від "гірників" до трьох очок. Але і прекрасно розуміючи, як повернути відрив від киян на колишню відстань в шість пунктів. Це призвело до розгрому луганчан - 3: 0.

Проти потужного і фантазійного руху донеччан "Зоря" довгий час рятувалася виключно завдяки реакції свого голкіпера Луніна, "телескопічними" ногами відбивавшого удари в упор від Тайсона, Алана Патріка, Феррейри. Аргентинець міг забивати в першому таймі і головою, тут вже 19-річний Лунін дістав м'яч з кута рукавичками.

Буквально перед початком запорізького матчу прилетіли новини від La Gazzetta dello Sport: "Інтер" практично домовився про перехід Луніна. "Зоря" за нього може отримати близько 10 млн євро, а сам Андрій на найближчий час, поки в рамці "нерадзуррі" стоїть 33-річний Ханданович, піде в оренду в інший клуб Серії А.

Але чи вистачить для покупки Луніна 10 млн євро - виникла думка. У грі з "Шахтарем" він рятував неймовірну кількість разів, правда, допустивши таки гольову помилку - але вже при безнадійному для своєї команди рахунку 0: 2.

Крім Луніна, на виручку луганчанам на початку зустрічі з чемпіоном прийшла і інертність арбітра Романова. Коли Фред бив з середньої дистанції, м'яч влучив у руку Сватка. Не далі як у грудні в матчі цих же команд, що завершився скандальною перемогою "Зорі" 2: 1 і трьома вилученнями у "гірників", Бойко в схожій ситуації у Бутко дав пенальті на користь луганчан. Свисток його дніпровського колеги вчора промовчав.

Однак до перерви мав беззаперечну перевагу "Шахтар" свого домігся. Знову ж завдяки візитній картці Фонсеки - переміщенню його футболістів, здатному запаморочити голову будь-якому супернику. Тайсон, поділившись м'ячем з Марлосом, блискавкою увірвався у вільний простір і, отримавши відповідь від українського бразильця, пробив повз Луніна в сітку - 1: 0 для "гірників".

Як і в грудневій битві суперників, тут не обійшлося без червоної картки. Її перед собою побачив луганчанин Опанасенко, прямою ногою ледь не зніс голову Бутко. Знову ж, не обійшлося і без голу в компенсований час. Його на свій рахунок записав нігерійський форвард "Шахтаря" Кайоде. На 90-й хвилині він вийшов замість Феррейри, якого, можливо, змінить в новому сезоні в якості основного нападника донеччан. А вже через дві хвилини першим же дотиком, кивком голови, 88-й номер забив прем'єрний м'яч за ШД, скориставшись помилкою Луніна на виході. Шикарний дебют африканця!

І - підсумкові 3: 0 для "гірників". У найближчому турі "Шахтар" їде до "Вереса", "Динамо" прийме "Зорю". А через два тижні - класико на "Металісті". Але по тому, як мчать "оранжево-чорні" в 2018-му в ЧУ - 6 великих перемог із загальним рахунком 22: 0 - особливих шансів у киян (знову ж таки, на тлі такого "Шахтаря") не видно.