Україна вперше не потрапила в десятку кращих команд літньої Універсіади 2019. Збірна України не зуміла увійти в топ-10 медального заліку XXX літньої Всесвітньої універсіади. Наша команда завоювала двадцять нагород і посіла 11-е місце.

Українські спортсмени на Літній Універсіаді 2019 року в Неаполі вперше в історії не потрапили в десятку кращих команд медального рейтингу, інформує Ukr.Media.

Всього в скарбничці нашої команди лише 20 медалей (шість золотих, сім срібних і сім бронзових). Такий результат визначив Україну на 11-те місце в підсумковому заліку.

Ігри 2019 року стали гіршими для українських спортсменів з 1991 року. Раніше найбільш невдалим виступом була Універсіада 1995 року в японській Фукуоці, де Україна посіла дев'яте місце з 15 медалями. Найкращим виступом українських студентів-спортсменів вважаються ігри 1997 року в італійській Сицилії, коли Україна посіла друге місце з 27 медалями.

Лідером медального заліку Універсіади цього року є команда Японії (33 золотих, 21 срібна і 28 бронзових медалей). Друге місце залишає за собою команда Російської Федерації (22 золотих, 24 срібних і 36 бронзових медалей). На третьому місці — Китай (22 золотих, 13 срібних та 8 бронзових медалей).

За словами експертів, такий невдалий результат Україна отримала тому, що в більшості змагань команда була представлена запасними гравцями.

Золоті медалісти

Перше золото на турнірі завоювала легкоатлетка Марина Бех-Романчук з Кам'янця-Подільського, в секторі стрибків у довжину вона показала результат 6,84 метра, випередивши португальську спортсменку Евеліз Таварес де Вейгу на 23 сантиметри.

Нашу другу золоту медаль оформила студентка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ірина Климець, показавши результат у метанні молота — 71,25 метра.

Третє золото принесла уродженка Полтавської області Корсун Ольга, виконавши потрійний стрибок з результатом 13,90 метрів.

Киянка Єва Мелещук виграла золото в гімнастиці у вправах з булавами (при цьому вона завоювала дві бронзи у вправах з обручем і стрічкою).

Українські легкоатлетки у естафеті 4×400 метрів Марія Миколенко, Анастасія Голенева, Катерина Клим'юк і Тетяна Мельник завоювали золото з результатом 3,30.

У передостанній день змагань студентка Тернопільського національного економічного університету Чумаченко Юлія стала переможцем Універсіади, подолавши висоту 1,94 метра.

Решта з медального заліку виглядає наступним чином.

Срібні медалісти

1. Сергій Регеда — метання молота;
  2. Чоловіча збірна України з баскетболу;
  3. Олена Собчук, Марія Філюк та Валентина Мирончук — спортивна ходьба;
  4. Збірна України з художньої гімнастики — командне багатоборство;
  5. Анастасія Возняк, Валерія Ханіна, Олена Дяченко, Вікторія Фотеєва і Дарина Мурай — художня гімнастика;
  6. Анастасія Возняк, Валерія Ханіна, Олена Дяченко, Вікторія Фотеєва і Дарина Мурай — художня гімнастика (вправи з п'ятьма м'ячами);