Новини України

Українка Ганна Музичук - чемпіон світу зі швидких шахів

Українська шахістка Анни Музичук стала чемпіонкою світу зі швидких шахів.

Музичук захопила лідерство на чемпіонаті світу в перший змагальний день, за підсумками якого мала перевагу в 0,5 очка над найближчими суперницями, передає Ukr.Media.

Після другого змагального дня перевага українки зросла до 1,5 очка, що, по суті, гарантувало Ганні підсумкову перемогу. Втім, українка не розслабилася: вона виграла ще один матч, звівши інші три внічию.

Цей результат дозволив українці стати чемпіонкою світу, навіть не зважаючи на результати суперниць: найближчі конкурентки Ганни випали з боротьби за звання найсильнішої шахістки світу в рапіді ще за тур до кінця змагань.

У підсумку Ганна Музичук набрала 9,5 очок, що на одне більше, ніж у росіянки Олександри Костенюк, яка фінішувала другою. Варто сказати, що Ганна стала єдиною спортсменкою, яка не програла жодного матчу на турнірі.

Володар третього місця визначиться в очному поєдинку між грузинкою Наною Дзагнідзе і представницею Ірану Сарасадат Хадемалншарієн.