Що нам відомо про Олександра Абраменко? Він йшов до цієї медалі 12 років: історія Олександра Абраменка – першого українського медаліста зимових Ігор. Олександр Абраменко – перший чоловік, який завоював "золото" зимових Ігор в історії незалежної України.

Олександр Абраменко здобув для України першу нагороду Олімпіади-2018 у Пхенчхані, передає Ukr.Media.

Він йшов до цієї медалі 12 років. На своїх перших Іграх в Турині-2006, Олександр навіть не потрапив у фінальну частину змагань; те ж саме сталося й у Ванкувері-2010. У Сочі-2014 Авраменко вже зайняв гідне для вихідця з малосніжної Миколаївської області шосте місце. Але продовжував наполегливо рватися вперед, і через два роки досяг неймовірного – виграв у своїй улюбленій дисципліні Кубок світу!

Однак влітку того ж року з Олександром сталося те, з чим, на жаль, ми не раз зустрічалися, вивчаючи кар'єру спортсменів, особливо гірськолижників: під час тренування (причому на водних лижах) він чисто порвав в коліні все, що можна і не можна. Наступний сезон був втрачений геть. Та й саме повернення у спорт після такої травми і в такому віці було проблематичним.

Але Саша не здався, і на початку сезону 2017/18 повернувся в спорт. Про перемоги мова поки не йшла – треба було відібратися на Ігри (квота на кількість учасників обмежена). Результати – в Китаї Абраменко став 21-м – не давали приводів для оптимізму. І все-таки за три тижні до Ігор у Лейк-Плесіді українець досяг прекрасного результату – посів друге місце за третім призером ігор в Сочі, китайцем Цзя Цзунъяном, тим самим виконавши кваліфікаційний норматив, і тим самим скочив в двері поїзда на Пхенчхан.

А в першій спробі олімпійського фіналу Олександру вдався фантастичний стрибок, який він сам назвав кращим стрибком у своїй довгій кар'єрі.

128,51 – найвища оцінка, яка давала всі підстави розраховувати не тільки на медаль, але і на...

І дійсно, ні в першій, ні в другій спробах ніхто не зміг наблизитися до цього результату. І коли на старт вийшов знайомий з Лійку (та й по Сочі, і по багатьом іншим стартів) Цзя, Абраменко вже знав, що він з медаллю – першою олімпійською медаллю для України в Кореї, та й взагалі в цьому виді спорту.

Китаєць був підготовлений чудово. Він злетів високо, комбінація обертань – і, приземлившись, він переможно здійняв догори руки. Очікуючи суддівських оцінок, Цзя не приховував посмішки, але коли їх побачив – закрив обличчя руками. Випередивши третього призера на 6 балів, він програв нашому Саші 46 сотих. Що в цей час діялося в таборі українського спортсмена – можете собі уявити.

Олександр став лише третім олімпійським чемпіоном зимових Ігор в історії незалежної України – після фігуристки Оксани Баюл і наших неймовірних дівчат-біатлоністок в Сочі. Хочеться згадати і їх: