Три причини, чому Росія перемогла швейцарців в хокею. Ми пояснюємо тобі, як це сталося, і хто найкрутіший у російській банді.

Микита Гусєв

Головна зміна в збірній РФ — в складі з'явився Микита Гусєв, якого В'ячеслав Фетисов на недавній прес-конференції в честь свого 60-річчя охрестив «Чарівником Червоної Армії», передає Ukr.Media.

Треба сказати, що «Червона Армія» — це молодіжний склад ЦСКА, і там Гусєв грав, коли Фетисов працював президентом клубу. Але потім його пішли, виникли застарілі образи, Микиту Гусєва прибрали з команди — загалом, все закінчилося погано.

Але характер у хлопця є, і тепер Микита став великою зіркою російського хокею. Перші матчі чемпіонату світу він пропустив через наслідків свинки, яка вирувала під час плей-офф КХЛ. Але Гусєва чекали, це дуже важливий гравець.

Справа не тільки в тому, що Микита зробив дубль і віддав дві гольові передачі в олімпійському фіналі з Німеччиною (4:3). У нього склалася чудова трійка з ветераном-капітаном Павлом Дацюком та молодим крайнім форвардом Кирилом Капрізовим.

І ось цю трійку відродили зі швейцарцями, відправивши форварда «Флориди» Євгенія Дадонова в третю ланку — до Сергія Андронову і Максиму Мамину. Треба сказати, ці ходи виявилися виправданими.

Збірна зіграла добре

Росія поступилася швейцарцям за кидками (23-27). І перший період завершився по нулях. Але на 23-й хвилині вистрілила корейська трійка Дацюка — Кирило Примх відправив шайбу в порожній кут. Проте швейцарці виявилися міцними горішками. Більшість реалізував Рамон Андерсандер. Вже через хвилину вистрілив Дадонов. А за три секунди до кінця другого періоду Микита Нестеров сильним клацанням реалізував подвійну більшість збірної РФ — 3:1.

Але ситуація загострилася на 52-й хвилині. Єгор Яковлєв помилився зі своїми воротами, шайба вискочила на п'ятачок і залетіла в сітку з рикошетом від захисника Олексія Береглазова. Незабаром забив Михайло Григоренко, але швейцарці знову реалізували більшість, потім зняли воротаря, потрапили в штангу... загалом, кінцівка вийшла інфарктною, і матч міг відхилитися в бік.

Але не варто дивуватися, що гра зі швейцарською командою склалася так непросто. Ця збірна за рівнем давно наблизилася до провідних хокейних держав. У їх складі — відразу п'ять гравців НХЛ, причому на підході ще двоє – захисник Роман Йосі і форвард Кевін Фіала з «Нешвілла». А це все — провідні гравці. Так і швейцарський чемпіонат — другий в Європі поряд зі шведським. На хокей прийшло неймовірна кількість уболівальників, і вони відривалися по повної програмі. Швейцарія — країна, де обожнюють цей вид спорту. І там у збірній більше гравців НХЛ, ніж у РФ.

Так, у збірної РФ зникла концентрація при рахунку 3:1. Це факт, і головний тренер Ілля Воробйов казав потім, що такі моменти потрібно викорінювати. Але в іншому план на гру був виконаний. Збірна не змінила комбінаційного стилю, забила свої голи і не використовувала купу гольових моментів. А в самий відповідальний і напружений момент матчу витягла кінцівку і підловили суперника на контратаці. Причому в самий потрібний момент відзначився ланка Анісімова, яке мовчала весь матч.

Рівень ЧС крутий

Зірки НХЛ, скучивши по міжнародних змагань, вирішили рвонути на чемпіонат світу. Рівень хокею тут позамежний. Ось потужні шведи втратили одне очко у грі зі Словаччиною. Тільки за 42 секунди до кінця овертайму Міка Зибанежад реалізував більшість.

Латиші ведуть 3:0 на 48-й хвилині, обігруючи німців — срібних призерів Олімпіади. Фіни ж взагалі ганяють по льоду канадців з їх зоряним капітаном Коннором Макдэвидом — це рівень Кріштіану Роналду у футболі. Рахунок 5:1 говорить сам за себе.

Так що будь-яка перемога збірної на такому турнірі — це дуже круто для Росії.