Спортсмен зупинився біля фінішу щоб допомогти супернику. Ціна доброти була висока, але карма спрацювала миттєво

Бігун допоміг супернику піднятися і завершити забіг, коли до фінішу залишалися лічені метри.

Спортсмену з Кенії раптово стало погано, коли він практично добіг до фінішу. Хлопець ледь не втратив свідомість і ризикував впасти, але йому на допомогу несподівано прийшов суперник. Чуйний противник виручив спортсмена ціною хорошого результату, але заробив в результаті набагато більше, інформує Ukr.Media.

В кінці травня в Нігерії пройшов сьомий за рахунком щорічний 10-кілометровий забіг під назвою Окпекпе. Згідно з інформацією з сайту заходу, за перші місця в цьому році боролися 428 спортсменів. Серед учасників був і 25-річний спортсмен Саймон Чепрот. Хлопець спеціалізується на бігу на довгі дистанції та в минулі роки вже брав участь у цьому змаганні. У 2016 році він фінішував першим, а в 2018-му — другим.

У 2019 році перші місця Саймону не світили — ближче до фінішної лінії стало зрозуміло, що спортсмен стане шостим. Але коли Чепроту залишалося до фінішу лише 15 метрів, він добровільно зупинився і почав допомагати своєму супернику, спортсмену з Кенії на ім'я Кеннет Кіпроп Кіпкемой, який був на межі втрати свідомості.

Фотографам вдалося сфотографувати, як Саймон пожертвував хорошим результатом заради суперника. Ось Чепрот зупиняється і допомагає піднятися противнику.

Мабуть, Кеннет був занадто слабкий, так що Чепрот обхопив його ззаду руками та практично ніс на собі залишок дистанції.

Таким чином хлопці й фінішували.

Саймон дозволив супернику першим перетнути фінішну лінію. Це не тільки акт благородства: Кіпкемой спочатку випереджав Чепрота і якби не почав втрачати свідомість, став би четвертим. У підсумку ж Кеннет отримав дванадцяте місце. А Саймон, як зазначено на офіційному сайті забігу, став п'ятнадцятим.

Чепрот довго готувався до забігу. Він сподівався повторити свій успіх минулих років і зайняти хоча б друге місце. Попри це, коли хлопець побачив, що Кеннету погано, він ні на секунду не засумнівався в необхідності виручати спортсмена.

Мій тато якось сказав мені: «Якщо ти зустрінеш на дорозі хвору людину, допоможи їй, не залишай її». І це було перше, що прийшло мені в голову, коли я побачив свого друга на землі, — пояснив свій вчинок Саймон.

Про вчинок Чепрота написали багато африканських ЗМІ. Хлопець і сам не став скромничати та запостив у фейсбуці фотки з фінішної прямої, де закликав інших користувачів допомагати один одному, незалежно від раси та віросповідання, адже всі люди, на думку Саймона, — брати та сестри. Звичайно ж, численні користувачі в коментарях дякують йому за вчинок, який вважають надихаючим.

Оскільки Саймон фінішував п'ятнадцятим, за правилами змагання, він не отримав грошового призу. Однак організатори та спонсори заходу були здивовані вчинком і вирішили додатково нагородити хлопця. Він отримав від губернатора штату, де проводиться забіг, колишнього губернатора і власника мережі ательє 10 тисяч доларів. А якби Чепрот не став допомагати Кеннету і фінішував шостим, йому б дісталися 1500 або 2000 доларів.

Спортсмен не став відмовлятися від подарованих інвесторами грошей. Частину він планує витратити на своїх дітей, а частина вкласти в місцеву церкву.