Шахтар обійшов Динамо, Олександрія залишилася на вершині - підсумки 4-го туру УПЛ. Про ключові події чергового туру української Прем'єр-ліги-2018/19.

У четвертому турі УПЛ «Шахтар» повернувся на переможний шлях, «Олександрія» залишилася лідером турнірної таблиці чемпіонату України, а «Динамо» свою гру проти «Маріуполя» проведе через півтора місяці, передає Ukr.Media.

Характер туру - перемога «Шахтаря» над «Ворсклою»

В попередньому турі «гірники» мінімально поступилися «Динамо», а тому зустріч проти «Ворскли» ставала для команди Фонсеки вдвічі важливішою. Перший тайм «оранжево-чорні» відверто провалили, заслужено програвши з рахунком 0:1. Однак після перерви вийшли на поле зовсім з іншою мотивацією і буквально знесли опонента з газону - 4:1. В черговий раз прекрасною технікою відзначився Марлос, а Жуніор Мораєс записав на свій рахунок гол і дві результативні передачі. Після поєдинку журналісти спробували з'ясувати у гравців і тренерів «Шахтаря», що ж відбувалося в роздягальні команди в перерві. Дізнатися цю таємницю ви можете подивившись наш спеціальний відеосюжет на каналі в Youtube.

Перенесення туру - «Маріуполь» і «Динамо» зіграють пізніше

В 4-му турі УПЛ повинно було відбутися одне з найбільш спекотних останнім часом протистоянь вітчизняного елітного дивізіону. В гості до «Маріуполю» чекали «Динамо». Однак через накладки на єврокубкові зустрічі обох команд, а також неможливість забезпечити мінімальну кількість днів для підготовки до цих ігор, УПЛ вирішила перенести матч на резервну дату - 26 вересня.

Ювілей туру - 250-й матч Шарана

46-річний Володимир Шаран працює з «Олександрією» з 2010 року (з перервою) і матч звітного туру проти «Арсеналу-Київ» став для нього ювілейним, 250-м, офіційним на чолі команди. Олександрійці домінували по ходу зустрічі з «канонірами» і ближче до її кінцівці все ж таки змогли вирвати таку необхідну для себе перемогу. Завдяки цьому «Олександрія» не тільки порадувала головного тренера трьома очками в такий знаменний момент, але і в черговий раз оновила клубний рекорд (9 матчів поспіль команда перемагає в УПЛ), що дозволило їй залишитися лідером турнірної таблиці чемпіонату.

Пасинок фортуни - Максим Дегтярьов («Олімпік»)

У поєдинку проти «Львова» форвард донеччан Максим Дегтярьов був досить активним, що вилилося в два забитих голи. На нещастя 25-річного нападника, а також усіх шанувальників «Олімпіка», обидва м'ячі були скасовані через перебування Дегтярьова в офсайді. Повтори засвідчили, що суддівські рішення в обох випадках були обґрунтовані, а тому Дегтярьову якраз серйозно скаржитися на брак удачі...

Ритуал туру - Жилмар («Львів»)

«Львову» в 4-му турі вдалося вибороти нічию в Києві у протистоянні з «Олімпіком», більшу частину якого гості відіграли у меншості через вилучення Приймака. І хоча львів'яни пропустили в кінцівці поєдинку, фактично втративши мінімальну перемогу, їх головний тренер залишився задоволений результатом. Відразу після фінального свистка Жилмар прямо на «бровці» опустився на коліна і подякував вищі сили за допомогу у добуванні заповітного одного очка, який дозволив «Львову» перервати серію з двох поразок поспіль.

Повернення туру - Веллінгтон Нем («Шахтар»)

На матч проти «Ворскли» 26-річний бразилець Веллінгтон Нем вийшов у стартовому складі «Шахтаря». Ця поява в основі «гірників» стала для хавбека першою за два роки. В останній раз до цього Нем виходив в офіційній грі «Шахтаря» з перших хвилин 12 серпня 2016 року в поєдинку УПЛ проти «Карпат» (3:2), який склався для бразильця невдало, наслідком чого стала заміна на Марлоса вже після перерви. З «Ворсклою» Нем відіграв 69 хвилин і навіть забив гол, скасований через сумнівне порушення правил, а потім поступився місцем на полі Фернандо.

Перфоманс туру - дитячий хор в підтримку «Олімпіка»

Матч «Олімпік» - «Львів» не залучив на трибуни столичного стадіону «Динамо» багато вболівальників. Таких прийшло за офіційними даними рівно 1000 осіб. Проте донеччани не залишилися без яскравої і гучної підтримки. Протягом практично всього поєдинку близько десятка хлопчаків на трибунах під чуйним керівництвом дорослого чоловіка скандували дзвінке: «Олімпік, Олімпік!». Виглядало це досить яскраво і абсолютно точно стало фішкою поєдинку.

Суддівський ляп туру - Дмитро Крівушкін
На 34-й хвилині матчу «Олександрія» - «Арсенал-Київ» стався неоднозначний епізод у штрафному гостей при подачі кутового господарями. Ще до введення м'яча в гру захисник «Олександрії» Шендрик, який підключився на розіграш стандартного положення, почав штовхатися з опонентом зі стану киян Пірісом. У підсумку боротьба вийшла за рамки дозволеного в момент, коли Шендрик цинічно вдарив долонею в обличчя захисника «Арсенал-Київ", який опинився з цієї причини на газоні. Головний арбітр матчу 34-річний Дмитро Крівушкін з Харкова, номінально є рефері Першої ліги, епізод побачив, але обмежився лише жовтою карткою порушнику, хоча момент за всіма суддівськими канонами вимагав винесення куди більш жорсткого вердикту у вигляді видалення для Шендрика.

Міркування туру - Чеснаков про «депресивну шістці»
Капітан «Ворскли» Володимир Чеснаков після погрому від «Шахтаря» досить довго спілкувався з журналістами, намагаючись прояснити причини події, а також розповісти про все, що відбувається всередині полтавського клубу. Однак найбільш яскравим моментом з усього спічу Чеснакова можна вважати питання журналіста про ймовірне потрапляння «Ворскли» в нижню половину таблиці за підсумками першої частини сезону, яка в бесіді була названа не інакше, як «депресивною шісткою». Іронічно посміхнувшись такому визначенню, Чеснаков відповів на питання вельми розважливо.

Гол туру - Євген Пасіч ( «Олімпік»)
Незважаючи на яскравий з точки зору індивідуальних дій гол Марлоса в ворота «Ворскли», кращим м'ячем туру все ж є ефектний постріл Євгена Пасіча по воротах «Львова». У кінцівці матчу 25-річний футболіст «Олімпіка» при несприятливому для його команди рахунку (0: 1) підключився до атаки і зважився на дальній удар після скидання м'яча від Трояновського. Прикладена сила і задана траєкторія польоту м'яча виявилися настільки вивіреними, що футбольна сфера вгамувалася лише в «дев'ятці» воріт Бандури, який не мав ні найменшого шансу врятувати свою команду.

Чемпіонат України, 4-й тур:
"Олімпік" - "Львів" - 1: 1 (0: 0)
Голи: Адамюк, 68 (0: 1); Пасіч Е., 86 (1: 1)
Попередження: Гришко, 61; Зубейко, 78; Трояновський, 82 - Приймак, 31, 39
Вилучення: - Приймак, 39 (друге попередження)

"Шахтар" - "Ворскла" - 4: 1 (0: 1)
Голи: Шарпар, 25 (0: 1); Марлос, 50 ​​(1: 1); Степаненко, 59 (2: 1); Хочолава, 62 (3: 1); Жуніор Мораес, 74 (4: 1)
Попередження: Степаненко, 10 - Ніколас Карека, 30; Габелок, 53

"Карпати" - "Зоря" - 0: 1 (0: 0)
Гол: Харатін, 77 (0: 1)
Попередження: Лебеденко, 81; Мендес А.К., 90 - Сваток, 25; Михайличенко Б., 75; Хомченовський, 90

"Олександрія" - "Арсенал-Київ" - 1: 0 (0: 0)
Гол: Цуріков, 58 (1: 0)
Попередження: Запорожан, 26; Шендрик, 35; Паламар, 84; Довгий А., 89 - Кертіс, 48; Оріховський, 66; Піріс, 88

"Чорноморець" - "Десна" - 1: 0 (0: 0)