Українські паралімпійці здобули 55 медалей з плавання. Такий результат дозволив збірній України посісти перше місце в командному заліку.

Паралімпійська збірна України успішно виступила на чемпіонаті світу з плавання, і завоювала найбільшу кількість медалей — 55 нагород. Про це повідомив на своїй сторінці. у Facebook президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, інформує Ukr.Media.

«Вчора пізно вночі від колеги з Міжнародного паралімпійського комітету, який відповідає за плавання, був дзвінок з Лондона. Прозвучало: «Команда України — надзвичайна!!! Ця команда — величезний потенціал України на Паралімпіаді в Токіо в наступному році». Після цих слів англомовного колеги я не витримав і прокричав у трубку: «Слава Україні!», — каже Сушкевич.

Підсумок чемпіонату світу: Україна завоювала найбільшу кількість медалей серед 77 країн-учасниць:

• 17 золотих
  • 22 срібних
  • 16 бронзових.

Варто відзначити, за кількістю золотих медалей нам трішки не вистачило до першого місця.

Національна параолімпійська збірна команда завоювала найбільшу кількість ліцензій для участі в літніх Паралімпійських іграх в Токіо серед країн-учасниць чемпіонату світу.

Наші спортсмени встановили 3 рекорди світу, 5 рекордів Європи і 9 рекордів чемпіонатів світу.

Нагадаємо, український плавець Богдан Гриненко виграв золоту медаль на Чемпіонаті світу з параолімпійського плавання, встановивши новий світовий рекорд у запливі на дистанції 100 метрів — 1 хвилина.