Зоря героїчно проходить Брагу в Лізі Європи. Двічі підопічні Вернидуба поступалися по ходу матчу, але обидва рази змогли відновити рівновагу в рахунку (2:2).

Рівно тиждень тому більша частина українських любителів футболу "посипала попелом голову Юрія Вернидуба за гру його команди в Запоріжжі проти португальської Браги. Наріжним каменем стало питання - чому Зоря почала грати активно в атаці лише після пропущеного м'яча? Адже і, правда, голи Орти і Караваєва розділили лише три ігрові хвилини. Як би то не було, завдання проходу в груповий раунд Ліги Європи з українського колективу ніхто не знімав, а, отже, від матчу в Португалії був потрібний куди-більш прийнятний результат, інформує Ukr.Media.

Однак сам поєдинок складався вже точно не так, як того хотів тренерський штаб української команди. Дуже швидко гра перейшла під контроль суперника "луганчан", а Феліпе був змушений активно вступати в гру вже на кінець п'ятої хвилини: далекий обвідний удар від Новайша не зміг застати зненацька бразильського голкіпера. "Архієпископи" були дуже "заряджені" на боротьбу, що в кінцевому підсумку призвело до досить великої кількості фолів. Та й перше попередження не змусило себе довго чекати. Його, за відмашку від Харатіна, побачив перед собою Соуза.

За великим рахунком, глядач спостерігав якесь продовження першого поєдинку: атака Браги орієнтувалася на фланги, де Орта і Едуарду раз за разом залишали не у справ опонентів, але ось з нескінченним числом передач уздовж штрафної Феліпе вдавалося справлятися центральним захисникам. До речі, Зоря так і не зуміла завдати удару по воротах суперника в першій половині.

Другий тайм почався з цілком передбачуваної заміни Ледньова. У Богдана явно не виходило справлятися з функціями сполучної ланки між обороною і атакою. Ще й необов'язкове попередження отримав атакуючий півзахисник за симуляцію в кінці першої половини. В сукупності, це змусило Юрія Вернидуба випустити на поле Кочергіна.

Великою помилкою першого матчу, як вже було зазначено раніше, стало "пізнє запалювання" у команди Вернидуба. Ситуація повторилася і в цьому поєдинку. Відразу після пропущеного м'яча, "луганці" пішли в атаку і, буквально, три передачі зуміли залишити у дурні всю оборону суперника. Харатін знайшов ніким не прикритого Рафаеля у штрафному, а удар 21-го номера низом здавався настільки знущальним, по відношенню до голкіпера, що навіть викликав певне здивування, по початку.

Все б нічого, але Зоря пропустила ще раз вже через одну атаку: Есгайо залишився один на правому краю штрафного, звідки і віддав зрячу передачу точно в ноги Орте. Удар нападника припав точно під Махарадзе, а над українською командою знову нависла загроза вильоту з єврокубків.

Зовсім стало не по собі, коли Есгайо потрапив у штангу через пару хвилин після другого пропущеного м'яча. Проте, зусиллями Тимчика і Караваєва, рахунок був встановлений в рівне становище вдруге у матчі. Захисник прострілив уздовж штрафного майданчика, а півзахисник замкнув дальню штангу.

Фінальний штурм воріт "луганчан" змусив неодноразово хапатися за серце всіх небайдужих в цей вечір до команди Вернидуба. На щастя, вдалося відстояти нічийний результат. І, тепер, лише німецький РБ Лейпциг відокремлює Зорю від групового етапу Ліги Європи.

Огляд матчу:

Брага - Зоря 2:2 (перший матч - 1:1)

Голи: Новайш, 65, Орта, 73 - Рафаель, 70, Каравев, 83.

Брага: Матеус - Фигейраш (Шадаш, 85), Віана, Р. Сілва (Сантуш, 38), Секейра - Есгайо, Новайш (Рікарду, 65), Франсергио - Едуарду Соуза, Орта.

Зоря: Феліпе (Махарадзе, 68) - Тимчик, Вернидуб, Переймів, Михайличенко - Сілас, Харатін - Караваєв, Ледньов (Кочергін, 46), Хомченовський - Рафаель (Кабаев, 76).

Попередження: Соуза, Новайш, Орта Харатін, Хомченовський, Сілас, Вернидуб, Михайличенко, Кабаев, Караваєв.

Наступний поєдинок підопічні Юрія Вернидуба проведуть проти донецького Олімпіка, а в рамках Ліги Європи зіграють вже 23 серпня проти німецького РБ Лейпциг. Матчі відбудуться 23 і 30 серпня.